Enerji Tasarrufu Alüminyumdan yapılıyor

      Yorum yok Enerji Tasarrufu Alüminyumdan yapılıyor

Günümüzde artık alüminyum üzerine o kadar çok gelişen bir teknolojiye sahip olmaya başladık ki, artık enerji tasarrufunu alüminyum üzerinden bir nevi çözüldüğüne dair bilgiler edinmeye başladığımız bu dönemde alüminyum etkilerini sırayla sizlerle paylaşacağız.

1950 ve 1986 yılları arasında yapıldığı bilinen teknolojik gelişmeler sayesinde artık alüminyum eldesi için kullanıldığı bilinen enerji miktarı %30 oranında azalmaya başlamıştır. Avrupa tarafında alüminyum üretimi için kullanılan elektrik enerjileri %61i hidroelektrik santrallerinden elde edildiği bilinmektedir. Örneğin bir damperli kamyonun kasası çelik yerine alüminyum malzemelerinde yapılmış olsa kullanılacak olan alüminyum 70.000 kwh enerji harcamaktadır.

aluminyum-elementinin-ozellikleri.jpg (316×159)

Gelişen sistemler sayesinde ilerleyen bir 10 yıllık süreç içerisinde Alüminyum özellikleri ve kullanıldığı alan dalları daha çok gelişerek tasarruflarda önemli rol elde edeceğini şimdiden gözetleyebilirken sadece yapı ve inşaat alanında değil bir çok alanda alüminyum etken madde olarak kullanılmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir