Alüminyum Folyo Nedir

      Alüminyum Folyo Nedir için bir yorum

Son zamanlarda alüminyum folyo kullanım oranının artmasının doğal sonucu olarak karşımıza alüminyum folyo nedir sorusunun sık bir şekilde çıkmasına neden olmaktadır. Esasında adından da anlaşılacağı üzere; saf haldeki alüminyum külçesinin belirli bir işleme tabi tutulması neticesinde elde edilen ürüne alüminyum folyo denir.

İçerikler

aluminyum-folyo.png (548×364)

Oldukça esnek bir yapıya sahip olması ve koruyucu bir etkiye sahip olması bu ürünün özellikle mutfaklarda etkili bir şekilde tercih edilmesine neden olmaktadır. Gıda ürünlerinin saklanması söz konusu olduğunda akla ilk genel ürün genellikle alüminyum folyodur. Bundan dolayı da bu ürünlerin kullanım alanı gün geçtikçe artmaktadır. %99 oranında alüminyum içeren bu üründe kullanılan alüminyum oranı kullanım alanına göre değişebilmektedir.

Alüminyum folyo nerede kullanılır?

Günümüzde alüminyum folyo nerelerde kullanılır tarzında bir soruya verilecek pek çok yanıt bulunmaktadır. Ürünün kullanım alanının oldukça geniş bir yelpazeden oluştuğu bilinmektedir. Alüminyum folyo denildiğinde ilk akla gelen kullanım alanı elbette ki mutfaklardır. Yine hijyen koşullarının oluşturulması noktasında da alüminyum folyodan yararlanıldığı bilinmektedir.

aluminyum-folyo-nerede-kullanilir.jpg (392×263)

Şayet paslanmış musluklarınız varsa; folyo yardımıyla bu paslardan kurtulmanız mümkün olabilir. Paslı ya da su lekesi bulunan metal bölümleri folyoyla ovarak, pas ve kir lekesinden kurtulmanız mümkün olabilir. Yine yemek yaparken özellikle tepsi yemeklerinde folyo kullanımı söz konusu olmaktadır. Bununla birlikte saça boyası yaparken dahi alüminyum folyodan yararlanmak mümkün olmaktadır.

Alüminyum folyo neden yanmaz?

Yanıtı merak edilen sorulardan birisi de alüminyum folyo neden yanmaz esasında bu sorunun yanıtı alüminyum folyonun içeriğinde saklıdır. Çünkü alüminyum elementi ısıya karşı dayanıklıdır. Bu elementin erime noktası; 658 derece olarak hesaplanmıştır. Erime sıcaklığının çok yüksel olması; alüminyum folyo ürününün yanmamasında etkili olmaktadır.

aluminyum-folyo-neden-yanmaz.jpg (337×244)

Yine alüminyumun kaynama noktası 1800 santigrat derecedir. Her iki derecede standart sıcaklıklarda alüminyumun neden yanmadığını açıklamaktadır. Söz konusu sıcaklık değerleri insanların günlük hayatlarında pek karşılaşmadığı yüksek sıcaklık değerleridir. Alüminyum folyonun bizler için yüksek sayılabilecek sıcaklık derecelerinde yanmaması; bu ürünün geniş kapsamlı olarak kullanılmasını mümkün hale getirmektedir.

Alüminyum folyonun yemeklerde kullanımı?

Mutfaklarda yoğun olarak alüminyum folyodan yararlanıldığı bilinmektedir. Bundan dolayı alüminyum folyonun yemeklerde kullanımı sürekli gündemde olan bir konudur. Alüminyum folyonun nasıl kullanılacağını bilmek; yemeklerin çok daha sağlıklı bir şekilde pişirilmesini sağlayacaktır. Bundan dolayı folyonun yemeklerde nasıl kullanılacağına dair bilgi sahibi olmak önemlidir. Buğulama yemeklerinin tamamında folyonun kullanıldığı bilinmektedir.

aluminyum-folyo-yemeklerde-kullanimi.jpeg (398×286)

Et ve balık buğulama yemeklerinde fırınlama işleminden hemen önce et ve balıkların bulunduğu tepsinin üzeri alüminyum folyoyla kaplanır. Burada dikkat edilmesi gerekli olan en temel husus; alüminyum folyonun doğrudan et ve balıkla temas etmemesidir. Yine pişirilen yemeklerin soğumaması için de alüminyum folyodan yararlanıldığı bilinmektedir. Pikniklerde kahvaltılıkların korunmasında da alüminyum folyodan etkili bir şekilde yararlanmak mümkün olmaktadır.

1 Yazılan Yorum “Alüminyum Folyo Nedir

  1. Musa

    Bayağı bilgi edindim sayenizde birde alım için telefon numarası verir misiniz görüşelim mümkünse

    Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir